ביטוח חיים מכונה גם ביטוח ריסק וכולל פיצוי כספי למוטבים במקרה של מות המבוטח המטרה העיקרית לרכישת ביטוח חיים היא הבטחת מקור פרנסה למשפחה במקרה מוות. כיוון שמוות של אחד המפרנסים במשפחה הוא בלתי צפוי, בעת עריכת הביטוח כדאי לקחת בחשבון שיקולים כמו מס' הילדים, גיל הילדים, האפשרות של המשפחה להסתמך על מפרנס אחד קיטון צפוי בהכנסתו של המפרנס היחיד (בעקבות הפחתה בשעות עבודה למשל: צורך לצאת מוקדם יותר מהעבודה כי יש ילדים קטנים וכו'), צרכים עתידיים של הילדים- תשלום לגנים, קייטנות, חוגים, לימודים גבוהים, מימון חתונה, דירה ועוד. ישנם סוגים שונים של ביטוחים כאלו המעניקים סכום כסף חד פעמי, כאלו המעניקים קצבה לילדים עד להגיעם לגיל 18 וביטוחי חיים המכילים מרכיב של חסכון.

ניתן לרכוש ביטוח חיים בסכומי ביטוח משתנים אך חשוב לוודא שקיימת הלימה בין סכום הביטוח לצרכי המשפחה במקרה של מוות.ביטוח אובדן כושר עבודה נכלל אף הוא תחת הקטגוריה של ביטוח חיים והוא מתייחס למקרים שבהם המבוטח לא יכול עבוד כתוצאה מנכות או פגיעה שנגרמה מתאונה או מחלה.

חשוב לדעת :

  • ההבדל בין ביטוח חיים לבין ביטוח חיים למשכנתא הוא עצום. למרות הדימיון בשמות ביטוח חיים למשכנתא אינו מבטיח פיצוי כספי למשפחה במקרה מוות. אלא מבטיח לבנק כי יקבל את יתרת הלוואת המשכנתא.
  • ביטוח מנהלים כולל בתוכו רכיב של ביטוח חיים אך מדובר בסכומי ביטוח נמוכים שאינם יכולים להבטיח רמת חיים נאותה למשפחה במקרה של מוות

לקבלת פרטים נוספים בנושא ביטוח חיים התקשרו אלינו 8242*

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

משגב סוכנות ביטוח

רוצה להישאר מעודכן? לחץ כאן להרשמה לניוזלטר שלנו

יצירת קשר


כל הזכויות שמורות למשגב סוכנות לביטוח הסדרים פנסיונים וחסכון בע"מ

עוצב ע"י BY Group

הידעת ?

בכל תביעה מכל סוג שהיא קיימת חשיבות רבה לדיווח מיידי על התביעה וזאת גם אם אין עדיין בידי התובע את כל המידע ו/או החומר שנדרש לצורך הגשת תביעה. על כל אובדן של רכוש, תכשיטים או דברי ערך יש לפנות למשטרה (ולא רק במקרה גניבה) ולדווח בסמוך לגילוי האובדן