קופת הגמל היא מוצר חסכון בעל היסטוריה ארוכת שנים. בעבר יכולנו לפתוח קופת גמל לתקופה של 15 שנה בבנק, וזה היה החיסכון הנפוץ לילדים. בשנת 2005, בעקבות רפורמת בכר, קופות הגמל הוצאו מידי הבנקים והחלו להיות מנוהלות על ידי חברות ביטוח ובתי השקעות.

בשנת 2008 שינה שוב משרד האוצר את תקנות הגמל, מה שגרם לאובדן היתרונות של השקעה וחסכון בקופת גמל. מרבית הכספים בישראל נותבו לקרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים, במקרים אחרים הישראלים פשוט קנו דירות להשקעה.

לאחרונה חזרה למדף קופת הגמל בגלגולה החדש – קופת גמל להשקעה. מטרתה של קופת הגמל להשקעה היא לאפשר לציבור החוסכים לחסוך באפיק השקעה חדש ותחרותי.

יתרונותיה של הקופה החדשה:

  • יתרון במס –  אם נמשוך את הכסף בגיל פרישה, לא נשלם מס כלל. אם נחליט למשוך את הכסף בכל תקופה אחרת (הכספים ניתנים למשיכה בכל רגע) נשלם מס רווחי הון של 25% כמקובל במכשירי חסכון אחרים – פוליסות חסכון, קרנות נאמנות ועוד.
  • ניתן להפקיד עד 70,000 ₪ בכל שנה, לכל בעל ת.ז.
  • ניתן להפקיד מידי חודש, או בהפקדה חד פעמית.
  • דמי הניהול של קופת הגמל להשקעה תחרותיים מאוד, ונמוכים יחסית לחלופות הקיימות –פוליסות חסכון, קרנות נאמנות ועוד.
  • ניתן לעבור בין הקופות השונות, וניתן לשנות מסלולי השקעה בכל עת.

יתרונותיה הרבים של קופת הגמל להשקעה, הובילו לכך שהמדינה בחרה לפתוח את תכנית חסכון לכל ילד בקופה זו. החל מחודש 01/2017 יתחיל המוסד לביטוח לאומי להפקיד 50 שקלים לכל ילד בקופת גמל להשקעה. באפשרות ההורים להפקיד 50 שקלים נוספים שינותבו מתוך

קצבת הילדים החודשית. קופת הגמל לילד אותה יפתח המוסד לביטוח לאומי, תפתח למשיכה רק בגיל 18.

מעוניינ/ת לשמוע עוד כיצד לחסוך נכון? עדיין חוסכ/ת בבנק ומקבל/ת ריבית אפסית?

אנו מזמינים אותך להיפגש עם מומחי הפיננסים של משגב, כי מגיע לך יותר.

לפרטים נוספים חייג/י 8242* או צור/י קשר כאן

Comments are closed.

משגב סוכנות ביטוח

רוצה להישאר מעודכן? לחץ כאן להרשמה לניוזלטר שלנו

יצירת קשר


כל הזכויות שמורות למשגב סוכנות לביטוח הסדרים פנסיונים וחסכון בע"מ

עוצב ע"י BY Group

הידעת ?

בכל תביעה מכל סוג שהיא קיימת חשיבות רבה לדיווח מיידי על התביעה וזאת גם אם אין עדיין בידי התובע את כל המידע ו/או החומר שנדרש לצורך הגשת תביעה. על כל אובדן של רכוש, תכשיטים או דברי ערך יש לפנות למשטרה (ולא רק במקרה גניבה) ולדווח בסמוך לגילוי האובדן