מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

ביטוח דירה וחסכון פנסיוני- כל מה שסטודנט צריך לדעת לקראת החזרה ללימודים – משגב

פורסם באתר Ynet 
לסטודנט הממוצע אין הכנסה גבוהה ולכן לא יכול להרשות לעצמו להיקלע למצב בו יידרש לשלם פיצויים גבוהים בגין חוסר כיסוי ביטוחי.
לקראת תחילת שנת הלימודים האקדמית ריכז ששון מנה שותף מנהל במשגב סוכנות ביטוח הסדרים פנסיונים וחיסכון את המדריך המלא של כל סוגיות הביטוח שאמורות להטריד את שלוותו של הסטודנט, וטיפים כיצד לטפל בהן.
נפלתם באוניברסיטה בין מדעי הרוח למדעי החיים? אפשר לתבוע את פוליסת צד ג' של האוניברסיטה במקרה שהוכחה רשלנות של האוניברסיטה. גם אם נגנב חפץ אישי ויקר ערך (בהנחה שלא מודבר בתוצאה של רשלנות)
ניתן לתבוע את פוליסת ביטוח העסק של המוסד האקדמי

מגיעים לאוניברסיטה עם קורקינט או אופניים חשמליים? מומלץ לעשות ביטוח תאונות אישיות המכיל חריג לרכב דו גלגלי- כך במקרה של פציעה שתשבית אותך מלימודים תקבל פיצוי כספי מידי . פיצוי זה ישרת אותך אם הגעת לכדי אובדן כושר עבודה. פיצויי הביטוח במקרה זה מגיעים רק אחרי 3 חודשים, אבל שכר הדירה ודמי הלימוד הם חודשיים. לכן ביטוח תאונות אישיות יסייע לך בתקופה זו בפיצוי מהיר.

האם ביטלתם את סעיף השיבוב בחוזה הדירה? רבים מהסטודנטים אשר שוכרים דירה לא שמים לב בכלל לסעיף הקטן בעל השם המוזר – שיבוב. סעיף זה, טומן בחובו סכומי כסף לא מבוטלים אותם ידרשו לשלם במקרה ויגרמו בטעות נזק לדירה. לכן כדאי לבחון בדקדוק את חוזה השכירות. יש לבדוק האם קיים ביטוח מבנה, ולבקש להוסיף את הדייר לביטוח או לוודא שיש בפוליסה סעיף המבטל את השיבוב על השוכר. ביטול השיבוב ימנע מחברת הביטוח לתבוע את שוכר הדירה על הנזק ששולם לבעל הדירה במידה וייגרם נזק.
ביטוח הדירה מכסה את הקירות, אבל מה בנוגע לרכוש בדירה? כאן נכנס ביטוח התכולה. עלות ביטוח זה היא רק עשרות בודדות של שקלים ויכול להתאים גם למשכורת סטודנט. אולם הביטוח מכסה רק רכוש הנמצא בדירה, ולכן אופניים או מחשב שאינם נמצאים פיזית בדירה, וקשורים למטה בחדר המדרגות, אינם מכוסים מפני גניבה או נזק. כדי לדאוג לכיסוי יש אפשרות לרכוש תוספת כיסוי.
ואם נפלו אצלך אורחים או עוזרת הבית נחבלה בעת ניקיון הדירה? אם לבעל הדירה יש ביטוח צד ג' היא מכוסה ותפוצה באמצעותו. אם לא, כדאי שתשקול לעשות זאת, גם אם על חשבונך.

הלוואה לטיול הגדול בריבית שפויה?
הבנק יכול להיות פתרון יקר מאוד אם אתם צריכים הלוואה. לשלם על הטיול הגדול, הלימודים או הדירה תוספת של 7%+מדד, כשהריבית הממוצעת על הלוואה במשק נעה סביב 4-5% אינה אופציה אטרקטיבית, בוודאי שלא למשכורת צנועה של סטודנט. הלוואה מקרן הפנסיה או קרן ההשתלמות יכולה להיות אופציה יותר טובה, שם תוכלו לקבל הלוואה בריבית אטרקטיבית יותר למשל של פריים פחות 1%. כדאי לבדוק קודם האם יש צורך בוותק של כמה שנים בפוליסה או צבירת סכום מסוים לפני קבלת ההלוואה.

הפנסיה מתחילה כבר מהעבודות הזמניות- אם תחשבו שאתם צעירים מדי כדי להתחיל לטפל בחיסכון הפנסיוני, תוותרו למעשה על עשרות אלפי שקלים שיגדילו את הקצבה החודשית שלכם בגיל הפרישה. ומדוע? כיוון שגם עשרות השקלים הבודדים ממשכורת של 5000 שח תצטבר, באמצעות מנגנון של ריבית המכפילה את עצמה (ריבית דריבית) למאות שקלים שיתווספו לקצבה החודשית בפרישה, בייחוד עם הצמיחה של המשכורת במשרות הבאות. סטודנט בגיל 25 שעבד שנה בלבד בשכר של 5000 ₪ חסך בתוכנית הפנסיונית סכום של כ-10,000 ₪ ששווים בהנחת ריבית דריבית של 3.75% עד גיל 67 לכ-46,000 ₪ שהם תוספת של כ-230 ₪ לפנסיה מדי חודש.
יש לזכור להעביר את קרן הפנסיה ממקום עבודה אחד לשני, בין אם המדובר במשרה זמנית או קבועה, על מנת שלא לפתוח בכל מקום חסכון חדש ולהקטין את אחוזי הריבית.

הגדרת העיסוק בפוליסת אובדן כושר עבודה
כסטודנטים עובדים, כיסוי לאובדן כושר עבודה משמעו פיצוי חודשי במקרה בו אין לך יכולת, בשל תאונה או מחלה, לעבוד בכל עיסוק סביר שמתאים להשכלתך ולניסיונך (ע"פ תנאי הפוליסה).
לכן, יש לשים לב, עם סיום הלימודים והשתלבות במקצוע, שסוכן הביטוח מעדכן את הגדרת העיסוק הספציפי שלך כדי להיות זכאי לאובדן כושר עבודה עבור עיסוק ספציפי ולא עבור "כל עיסוק סביר".
מדובר על תוספת שקלים בודדים לפוליסה בגיל צעיר.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן