מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

הגנות ללקוח ולמשפחה בחסכון הפנסיוני

הפנסיה הממוצעת בישראל עומדת על 5,000 שקלים בלבד. גם אם אנו מקווים שמצבנו יהיה טוב מזה, עלינו לקחת בחשבון את "שיעור התחלופה" – מדד המשקף את היחס שבין ההכנסה בתקופת העבודה לקצבה שנקבל בפרישה. המדד מלמד כי מרבית החוסכים יקבלו קצבה בשיעור של כ-40% משכרם בפרישה.

נוסיף לכך את העובדה שהפנסיה הממוצעת של אישה נמוכה מזו של גבר ב-30% בממוצע, וכי תוחלת החיים של הישראלים עלתה בעשור האחרון בשלוש שנים בממוצע, ועומדת על 83.5 שנה לנשים, ו-79.7 שנה לגברים. ומכל אלה אנו יכולים להבין שעלינו להיות מחושבים ביותר בניהול החסכונות הפנסיוניים שלנו, וכי כבר בשלב מוקדם עלינו לבחון את הכיסויים שברשותנו.

החיסכון הפנסיוני הנפוץ בישראל מתבצע באחת משתי החלופות – קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. כשאנו חוסכים באמצעותם, אנו מעבירים הפקדה חודשית של כסף הנחלקת לשלושה מרכיבים:

  • מרבית הכסף יופקד לחסכון.
  • כיסוי למקרה נכות.
  • כיסוי למקרה פטירה.

קרנות פנסיה

בקרן הפנסיה הרכיב הביטוחי למקרה פטירה מכונה "פנסיית שארים". במקרה כזה חלילה, תקבל משפחתו של החוסך קצבה חודשית בהתאם לשכרו המבוטח. אלמנת החוסך תקבל קצבה בגובה 60% למשך כל חייה, וילדיו יקבלו 40% נוספים עד הגעתם לגיל 21.

במועד ההצטרפות, אם המבוטח הינו רווק, עליו לסמן זאת בטופס ההצטרפות וכי הוא מוותר על הכיסוי לפנסיית השארים, שכן פנסיה זו תשולם לבן / בת זוג ולילדים בלבד (בניגוד למקובל בביטוח מנהלים). הוויתור ישתנה אוטומטית כעבור שנתיים, וכך, מידי שנתיים, במידה והחוסך עדיין רווק, עליו לעדכן את קרן הפנסיה. עם חתונת החוסך, מומלץ לדווח לקרן הפנסיה על השינוי, ע"מ שהקרן תכסה את המוטבים.

ביטוחי מנהלים

על אף שמו מלא החשיבות, כל עובד במדינת ישראל, שכיר או עצמאי, יכול לחסוך לגמלאות באמצעות ביטוח מנהלים. המבוטח יכול לבחור כל מוטב שיחפוץ לבטח במקרה פטירה חלילה. לחוסכים נשואים עם ילדים מומלץ לרכוש ביטוח בהתאם לגובה השכר. היתרון הוא קבלת התשלום באופן חד פעמי פטור ממס (בעוד קרן הפנסיה משלמת תשלום חודשי וממסה את פנסיית האלמנ/ה).

בקרן הפנסיה קיים כיסוי מובנה למקרה נכות המקנה 75% משכרו המבוטח של החוסך, במקרה שכזה חלילה. את אותו הכיסוי ניתן לרכוש גם בביטוח המנהלים, אך הוא איננו חובה. מומלץ לכל חוסך להיות מכוסה גם למקרה נכות. גם המחוקק רואה בכך חשיבות, ובהתאם לתיקון 16 כל מעסיק מחויב לנתב 6.5% (החל מחודש 01/2017) לרכישת כיסוי למקרה אובדן כושר עבודה.

האם אני מכוסה כראוי? מהן האפשרויות להגדלת החיסכון הפנסיוני שלי?

אנו מזמינים אותך להיפגש עם מומחה משגב בתחום הפנסיה, על מנת לוודא שהכיסויים ראויים ומספיקים לכל צרה שלא תבוא.

 

פגישה שנתית ללקוחות משגב הינה ללא עלות, ויכולה לחסוך לך ולמשפחתך כסף רב.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן