מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

זקוקים להלוואה זולה?

כולנו רוצים להגשים חלומות – גופים רבים מציעים לנו ללוות מהם כסף בדרך להגשמתם. לפני שאתם נוטלים הלוואה מהבנק, בדקו את האפשרויות בחברות הביטוח ובתי ההשקעות בהם אתם חוסכים לפנסיה או השתלמות, אתם עשויים להיות מופתעים לטובה:

בעוד בחיסכון הבנקים מציעים לנו את הריביות הנמוכות ביותר, בהלוואות הבנקים דורשים את הריבית הגבוהה במשק, ואנו עלולים לשלם מחיר יקר שלא לצורך.

לעומת זאת, קרנות הפנסיה, קופות הגמל ובמיוחד קרנות ההשתלמות בהם אנו חוסכים לטווח ארוך מציעות הלוואות בתנאי הריבית הטובים בשוק – זולות בהרבה מאלו שנשלם על הלוואה או על חריגה במסגרת האשראי בבנק. יתרון נוסף הוא שהחיסכון אינו נפסק וממשיך לצבור כספים לפרישה או למועד הפירעון.

ההלוואה כפופה לגובה החיסכון שנצבר והיא ניתנת לאחר בדיקת יכולת ההחזר של הלווה. בדרך כלל מועד תחילת הפירעון הינו בתום השנה הראשונה ממועד מתן ההלוואה, זאת למעט הלוואות מקרן השתלמות בהן לא קיימת מגבלה.

בסכומים גבוהים (100,000 ₪ ויותר) יתבקש הלווה להציג יכולת החזר: שכיר המבקש הלוואה יידרש להגיש, יחד עם הבקשה, שלושה תלושי שכר אחרונים, ועצמאי יידרש להציג אישור רו”ח על הכנסתו השנתית. בנוסף, הגוף הפיננסי יערוך בדיקה שסכום ההחזר החודשי של כל ההלוואות של הלווה אינו עולה על 1/3 מהשכר הממוצע שלו )נטו).

תנאים להלוואה אישית

סכום מינימאלי להלוואה: 5,000 עד  10,000 שקלים (משתנה בין הגופים).

סכומי ההלוואות המרביים:

כספים נזילים / פטורים: עד80%  מערך הפדיון / מהצבירה.

כספים לא נזילים בביטוח / גמל / פנסיה:  עד 30% מערך הפדיון / מהצבירה.

כספים לא נזילים בקרן השתלמות: עד 50% מערך הצבירה.

תקופת הלוואה מירבית: עד 7 שנים (84 תשלומים).

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן