מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

השפעות נגיף הקורונה על החסכונות של כולנו…

אין לנו יכולת לנבא את העתיד אבל, ידוע לכל כי האנושות כבר התמודדה בעבר עם לא מעט אירועים אשר פוטנציאל האיום שלהם היה משמעותי. בחלוף השנים, הזיכרון שלנו נוטה לגמד אירועים מן הסוג הזה למרות שפוטנציאל האיום שלהם היה בשעתו לא פחות משמעותי.

בעת זו חשוב לזכור שהמוצרים הפנסיוניים הם מוצרי חיסכון לטווח זמן ארוך מאוד, כך לדוגמה, חווינו עד לאחרונה ובמשך קרוב לעשור תשואות יפות שהביאו לגידול בחיסכון הפנסיוני של הציבור.
הירידות האחרונות בשווקי ההון בעולם פועלות במגמה הפוכה, אך חשוב לזכור שתקופות של ירידות הינן תופעה מוכרת בשווקי ההון שהם תנודתיים מטבעם.

האם זה הזמן לשנות את מסלול ההשקעה?

תמיד ניתן לשנות את מסלול ההשקעה כמו גם להקטין או להגדיל את רמת הסיכון. יחד עם זאת, כאמור ההשקעה בחיסכון הפנסיוני הינה השקעה לטווח ארוך מאוד. באופן כללי, אפשר לומר כי הניסיון המצטבר הראה כי לקוחות אשר קיבלו החלטות נחפזות בתקופות של אי ודאות לא שיפרו בהכרח את מצבם הפנסיוני לטווח הארוך.

אילו דוגמאות מהעבר עשויות ללמד על השלכות מעשי משקיעים שמיהרו לבצע שינויים?

שוק ההון נוטה לעלות לאורך זמן ולכן הניסיון לתזמן את השוק הוא כמעט בלתי אפשרי ולעתים קרובות חסר טעם. באופן כללי, משקיעים המתמידים בהשקעותיהם לטווח הארוך עשויים ליהנות מתשואות חיוביות, בלי קשר לנקודת הכניסה שלהם. 

לדוגמה: במשבר הזכור של שנת 2008, אז נרשמו בשוק ירידות של קרוב ל-50%, ראינו שמי שמיהר למשוך את כספו חווה הפסד משמעותי ולעומת זאת, מי שהתמיד והמתין בסבלנות, קצר את הפירות לאחר מכן.

נקודה אחרונה – נראה כי מה שבעיקר מעלה את רמת הבהלה וגורם לנזק כלכלי הם המהלכים בהם נוקטות ממשלות וחברות, מצד אחד קשה להתעלם מהחדשות הללו והן מן הסתם מגדילות את מעגל הפסימיים ומתדלקות את שוקי ההון במצבי רוח, מהצד השני, אי אפשר להתעלם מכך שהנתונים המצטברים מהשפעתה של המחלה, בעיקר בסין, הופכים פחות ופחות נוראיים.

יש לזכור כי כל השקעה של לקוח היא בעלת טווח ההשקעה שונה ובעתות משבר לרוב לא מומלץ לבצע שינויים דרסטיים. משקיעים שצריכים את הכסף בטווח הזמן המידי לא מומלץ לקחת סיכונים. למשקיעים שחוסכים לטווח הארוך יש פחות לשים דגש על הירידות שפוקדות כעת את שוק ההון.

אנו מאחלים ללקוחות משגב ולכל בית ישראל בריאות וחזרה מהירה לשגרה.

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן