מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

התאמת פוליסת ביטוח בריאות משפחתית – גם לצרכי הילדים בבית

עכשיו כשהסתיימה לה שנת הלימודים, הורים רבים נשלחים לביצוע אבחונים לילדיהם לקראת השנה החדשה, הורים אחרים כבר נמצאים אחרי שלב האבחון בהם קיבלו המלצות שונות לטיפול בילד כגון: ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת, שחיה טיפולית, רכיבה טיפולית – העלויות למימון הוצאות אלו גבוהה פר עלות טיפול בודד ולרוב יש צורך בטיפולים מתמשכים לאורך זמן.

אז אם אתם רגע לפני החלטה היכן לרכוש ביטוח בריאות פרטי, או שאתם מבוטחים כבר באחת מחברת הביטוח, חשוב שתקראו את המאמר הבא, בו נסביר את הקשר בין מימון טיפולי התפתחות הילד לבין פוליסת הבריאות שלכם.

כיום כל ילד נהנה מסל שירותים במסגרת סל הבריאות הממלכתי ולרוב הוריו צירפו אותו באמצעות קופת החולים לשירותי בריאות נוספים (שב"ן/ משלים), המרחיבים את זכאות הילד לכיסויים מעבר למה שמספק סל הבריאות הממלכתי.

בכל הקשור להתפתחות הילד, אבחונים, טיפולים רגשיים וכד' – אמנם קיים כיסוי במסגרת השב"ן אך לרוב זמני ההמתנה ארוכים עד מאד ויכולים להגיע גם למספר רב של חודשי המתנה.

משפחות רבות מבוטחות בפוליסת בריאות פרטית בחברת ביטוח, שמטרתה הגנה על המשפחה במקרה של מקרים רפואיים משמעותיים כגון צורך בהשתלה, תרופה מחוץ לסל הבריאות וביצוע ניתוחים בארץ ובחו"ל באופן פרטי – העלות עבור כיסויים אלו היא העלות המרכזית של פוליסת הבריאות.

לא הרבה מודעים לכך כי תמורת תוספת לא גדולה (ולילדים אף זניחה) בתעריף החודשי ניתן להוסיף לפוליסת הבריאות נספח ייעודי שייתן מענה למקרים השכיחים והיומיומיים להם זקוקים הילדים. מדובר בנספח אמבולטורי – מסמך המעניק מענה להתייעצויות עם רופאים מומחים, מימון לבדיקות אבחנתיות ואף מימון להוצאות טיפול בילדים כגון: ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת, פסיכותרפיסט, פסיכולוג, שחיה טיפולית, רכיבה טיפולית, טיפול באמצעות בעלי חיים, טיפול בהפרעות אכילה ועוד.
נספח זה אינו אחיד בין חברות הביטוח וקיימת שונות לא קטנה ביניהן לגבי סוגי הכיסויים הכלולים, אחוז השתתפות עצמית של ההורים, גובה תקרת החזר בש"ח של חברת הביטוח ועוד.

הורים רבים רכשו בעבר פוליסת בריאות משפחתית להם ולילדיהם, אך אינם מודעים לזכאותם לקבלת החזרים/מימון הוצאות עבור טיפולים לילדים. פעמים רבות על מנת לעקוף את זמן ההמתנה הארוך בקופות החולים פונים ההורים לבעלי מקצוע באופן פרטי ומשלמים ממיטב כספם מבלי לדעת כי קיים ברשותם נספח המאפשר קבלת החזרים.

אז רגע לפני יציאת התלמידים לחופש הגדול, אנו מזמינים אתכם לתאם פגישה עם סוכן הביטוח המשפחתי, לעבור על הפוליסות והכיסויים הקיימים או לחילופין לבחון אופציות לרכישת ביטוח בריאות הכולל נספח ייעודי להוצאות המשמעותיות עבור הילדים.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן