מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

חשיבות עדכון חברת ביטוח בכל שינוי עיסוק/ תחביב מסוכן/ הפסקת עישון

בחנו את עצמכם- האם לאחרונה:

  1. שיניתם עיסוק/ מקצוע?
  2. הפסקתם לעשן?
  3. התחלתם/ הפסקתם לעסוק בתחביב מסוכן?

 

אם עניתם 'כן' לפחות לאחת מהשאלות – חובה עליכם ליצור קשר עם סוכנ/ת הביטוח שלכם, על מנת שיעדכנו את חברות הביטוח בשינויים הללו כדי שבמקרה אירוע ביטוחי (כגון אובדן כושר עבודה) תהיו מכוסים ותקבלו את הכספים המגיעים לכם מהפוליסה.

כידוע, חברות הביטוח חייבות לדאוג לכך שכל מבוטח/ת ישלמו את המחיר הנכון עבור הביטוח.
המחיר הנכון מחושב בהתאם למאפיינים ייחודיים של הלקוח/ה כגון : מין, גיל, עישון, תחום עיסוק, האם קיימים תחביבים מסוכנים, מצב רפואי ועוד.

בהתאם למאפייני הלקוחות, מחלקת אותם חברת הביטוח ל- 2 קבוצות:

  1. לקוחות בתעריף רגיל – לקוחות "סטנדרטיים" עם עיסוקים שאינם מסוכנים, ללא תחביבים מסוכנים, לא מעשנים ובעלי היסטוריה רפואית תקינה – לקוחות אלו ישלמו את התעריף הידוע כ"תעריף ספר" סטנדרטי של חברת הביטוח.
  2. לקוחות עם תוספת תשלום – לקוחות בעלי עיסוק מסוכן (למשל חשמלאי מתח גבוה), עם תחביבים מסוכנים (למשל צניחה), מעשנים ובעלי עבר רפואי המעלה את סיכון חברת הביטוח ולכן גם עלויות הביטוח שלהם יקרות יותר ויצטרכו לשלם תוספת סיכון מעל התעריף הסטנדרטי.

 

כאשר לקוחות רוכשים פוליסת ביטוח, במסמך תנאי, קיים סעיף המפרט את המקרים בהם חובה על הלקוחות לעדכן את החברה בשינויים (מקצוע/ עיסוק /תחביב  חדש) וזאת כדי שהחברה תממש את זכותה לעדכון התעריף החודשי בהתאם לסיכון האמיתי של הלקוחות.  

עדכון תעריף יכול להיות הוזלה או ייקור הפרמיה החודשית ששילמו הלקוחות עד היום.

דוגמא להודעה על שינוי בעיסוק – גבר בן 36, אינו מעשן, בעל שכר חודשי של 10,000 ₪, שדיווח על עיסוק "מחסנאי"- ישלם עבור כיסוי אובדן כושר עבודה תעריף חודשי של 174 ₪. במידה ושינה את עיסוקו ל"מנהל אבטחת איכות" – ישלם מעתה תעריף חודשי של 87  ₪ בלבד.

דוגמא להודעה על הפסקת עישון – עלות ביטוח ריסק למקרה פטירה בגובה של 1,500,000 ₪ לגבר בן 46 שמוגדר כמעשן היא: 366 ₪ לחודש. אותו סכום ביטוח יעלה לאותו גבר שאינו מעשן: 185 ₪ לחודש – מדובר בהפרש משמעותי!!
חשוב לציין בהקשר זה כי הודעה על הפסקת עישון  והוזלת הפוליסה אפשרית ברוב החברות וזאת רק אחרי שנתיים מיום הפסקת העישון.

בהיבט של פוליסות אובדן כושר עבודה: לקוחות אשר רכשו את הכיסוי הבסיסי יהיו זכאים לקבלת פיצוי חודשי במידה ולא יהיו מסוגלים לעבוד בכל עיסוק סביר או עבודה כלשהיא, אך קיימת הרחבה שניתן לרכוש בשם: "הגדרת עיסוק ספציפי". תחת הרחבה זאת, מגדירים הלקוחות את תחום העיסוק הספציפי שלהם (לדוגמא עורך דין) ובמידה ולא יוכלו לבצע עבודה בתחום הזה יהיו זכאים לקבלת פיצוי חודשי גם אם יוכלו לעבוד בעבודה משרדית למשל.
חשוב גם כאן לשים לב במידה וקיים שינוי בעיסוק הלקוחות – חובתם לדווח לחברת הביטוח ובמידה וקיימים ללקוחות מספר עיסוקים, יעדכן את העיסוק העיקרי והמסוכן יותר מבין העיסוקים.

לסיכום:
הקשר עם סוכן הביטוח וחברת הביטוח הינו קשר רציף ואינו מסתיים ברגע בו נרכשה הפוליסה.
חשוב לדעת ולהבין את חובתכם לגבי דיווח על שינויים כדי שלא תחיו בתחושה שקיים כיסוי ובעת תביעה בעצם ייגלו כי לא ביצעו את המוטל עליהם והכיסוי הביטוחי שנרכש כבר אינו תואם את מצבם היום.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן