מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

קופת גמל להשקעה- לקראת סוף שנה בדוק האם ניצלת את מלוא תקרת ההפקדה!

עד שנת 2006, לצד החסכונות הפנסיונים ממקום העבודה, לקוחות רבים חסכו כספים גם בקופות גמל עצמאיות שיועדו עבור חסכון לילדים או לשימוש בעת הצורך של משק הבית. את הכספים שנצברו, ניתן היה למשוך לאחר וותק מינימלי של 15 שנים.

החל משנת 2006, קופות הגמל הפכו נזילות למשיכה החל מגיל 60 ובעקבות כך, חוסכים רבים הפסיקו להפקיד לקופות הגמל ועברו להפקיד כספים בבנק ובמוצרי חסכון פרטיים, חלקם אף ויתרו על האופציות שנותרו והפסיקו לגמרי לחסוך באופן פרטי.

בסוף שנת 2016 הושק מוצר חסכון בשם "קופת גמל להשקעה", מוצר המהווה אלטרנטיבה מצוינת לחיסכון פרטי. בקופה זו ניתן להפקיד כספים באופן חד פעמי או כהפקדה חודשית, ואף ניתן למשוך את הכספים שנצברו בכל עת, ללא קנסות וללא תלות בוותק החוסך או בגילו בזמן משיכת הכספים.

במשיכת הכספים באופן חד פעמי, ישלמו החוסכים מס רווחי הון בגובה 25% מהרווח הריאלי (רווח בניכוי המדד), במידה וימשכו את הכספים לאחר גיל 60 כקצבה חודשית, ייהנו מפטור מלא ממס- כידוע הקצבה החודשית המשולמת דרך תוכניות פנסיוניות הינה קצבה חייבת במס הכנסה, כך שקצבה פטורה ממס הינה הטבה משמעותית מאד!

כמו כן, חשוב לדעת כי קופת גמל אינה מוצר שניתן למשוך ממנו קצבה חודשית ועל כן במידה ומעוניין החוסך להפוך את החסכון לקצבה חודשית יצטרך לנייד את הכספים לקופה פנסיונית שיודעת לשלם קצבה (קרן פנסיה, פוליסת ביטוח).

למי המוצר מתאים?

מוצר זה מתאים לכל חוסך בכל גיל ומהווה מכשיר חסכון לגבי חוסכים שכספם "שוכב" בבנקים ומניב רווח נמוך עד אפסי, כמו גם עבור חוסכים אשר רואים באופציה זו מוצר שיאפשר להם להגדיל את הקצבה החודשית העתידית שלהם בגיל פרישה.

מהו סכום ההפקדה המקסימאלי לקופ"ג להשקעה?

נכון לשנת 2021 הפקדה מקסימלית הינה 70,913 ₪ עבור כל חוסך/ ת.ז. במשפחה וזאת במידה ולא הופקדו סכומים מקסימאליים בשנת המס הנוכחית. לא ניתן להעביר את הזכות משנה לשנה, ולכן מומלץ לנצל את תקרת ההפקדה בכל שנה.

לדוגמא: זוג + 3 ילדים יוכלו לפתוח 5 קופות (עבור האב, האם, ועבור כל ילד בנפרד)  ובהם להפקיד את התקרה השנתית: 70,913 ₪, סה"כ הפקדה שנתית של 354,565 ₪.

לסיכום:

קופת גמל להשקעה כוללת יתרונות רבים לחוסך :

  1. הכספים נזילים למשיכה חד פעמית בכל עת (עליהם ישולם מס רווח הון)
  2. במידה ויבצע הלקוח משיכה מגיל 60 ואילך באופן של קצבה חודשית, ייהנה מקצבה פטורה ממס!
  3. ניתן לבחור ולשנות מסלול השקעה ולנייד את הכספים מיצרן ליצרן- ללא צורך בתשלום מס.
    חישוב תשלום מס רווח הון יבוצע רק בזמן שהלקוח מבצע משיכת כספים מהקופה.

עוד לא הפקדתם לגמל להשקעה? הפקדתם מתחת לתקרה המקסימאלית?
סוף שנה מתקרב וזה הזמן לפנות אל משגב או סוכן הביטוח שלכם- ולדאוג להפקדות לשנת 2021.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן