מרכז המידע שלנו

השירותים שלנו

פוסטים אחרונים

שמירה על רצף זכויות בעת מעבר בין עבודות – משגב עבורך ברגעים החשובים

לקוח משגב סיים את עבודתו אצל מעסיקו הקודם, התלבט מה עליו לעשות בנוגע לחיסכון הפנסיוני (קרן פנסיה) שלו עד למציאת עבודה חדשה. במהלך פגישה עם סוכן משגב בעקבות עזיבת עבודה, הציע לו הסוכן לשמור על הרצף הביטוחי שלו באמצעות "ריסק זמני" – תשלום בגין הכיסוי הביטוחי בפוליסה, עד לקליטה אצל מעסיק חדש, במטרה לשמור על זכויותיו.

כחודש לאחר שהעובד נקלט במקום עבודה חדש, חלה במחלה קשה. הלקוח, שהמעסיק החדש עדיין לא התחיל להפריש לו לקרן הפנסיה, לא היה מודע לאפשרות לתבוע את הקרן. העניין התבהר לו במהלך שיחה עם מנהל הלקוח האישי שלו במשגב. התיק הועבר לטיפול של מחלקת התביעות במשגב, שהחלה לפעול למיצוי זכויותיו מול חברת הביטוח.

עקב מצבו הקשה של המבוטח, למרות שלושה חודשי הכשרה שנדרשים להגשת תביעה, ביקשנו להעביר את התביעה לוועדה רפואית באופן מידי. לאחר כשבוע הלקוח התבשר שהתביעה אושרה לשנה קדימה.

התמורה לא אחרה לבוא: הלקוח זכה בפיצוי חודשי בגובה 11,000 ₪ בגין נכות מקרן הפנסיה (75% משכרו האחרון).

המזל של הלקוח היה ששילם את הריסק בגובה 117 ₪ לחודש עד לקליטתו אצל המעסיק החדש. אם היה מפסיק לשלם בגין הפוליסה היה נותר ללא כיסוי ביטוחי. נוסף לכך שלא היה מקבל קצבה חודשית ומשוחרר מתשלום הריסק, היה עליו להצהיר על מצבו הבריאותי החדש בעת הצטרפותו לתוכנית פנסיונית חדשה, ואת מצבו הרפואי החדש לא היה ניתן לבטח.

חשוב לציין כי ביטוח אובדן כושר עבודה הינו כיסוי חובה לעובדים שכירים במדינת ישראל. יחד עם זאת, חשוב שהחוסכים לפנסיה יבדקו כי כיסוי זה אכן קיים עבורם בקרן הפנסיה / ביטוח המנהלים באמצעותם הם חוסכים.

במקרים בהם המבוטח נמצא באובדן כושר עבודה מוחלט, הוא ייחשב כבלתי כשיר לעבודה, אם עבד עד קרות מקרה הביטוח או במשך 12 חודשים שקדמו למועד המקרה. הביטוח מכסה מקרים של מחלה או תאונה שארעה למבוטח ונשלל ממנו כושר עבודתו בכל מקצוע או עיסוק בהם עסק טרם המקרה הביטוח ובעיסוק סביר אחר הרלוונטי להשכלתו, ניסיונו והכשרתו. הביטוח מקנה פיצוי חודשי עד לתקרה של 75% ממשכורתו ובעת הסדרתו על המבוטח לשקול בכובד ראש האם הוא מעניק לו ולבני משפחתו את הדרוש לו  על מנת להבטיח את יציבות כלכלית ורווחה לבני המשפחה גם בזמנים קשים. לכיסוי קיימות הרחבות בתוספת תשלום, וניתן לרכוש גם כיסויים משלימים מחוץ לפוליסה, דוגמת פיצוי שבועי.

אנו במשגב נלחם עבורך ונעמוד לצדך גם במקרה של תביעה משפטית מול חברת הביטוח, ונפעל למקסם את תגמוליך.

מה קרה לך?

מלאו פרטים או התקשרו 03-9204444

דילוג לתוכן